Close

Opravy

Nabízím opravy:

Opravy startérů

Startér považujeme za důležitou součást automobilu. Již mnoho motoristů problém se startérem potrápil.

Nejčastější závadou bývají opotřebované uhlíky, kluzná ložiska a prokluzující volnoběžka. Z toho také vyplývá nutnost tyto opotřebitelné díly vždy vyměnit i když prvotní příčinou závady může být pouze některý z nich. Vzhledem k ceně za mnohdy zdlouhavou demontáž a montá se to vždy vyplatí. Pokud by se například volnoběžka v ceně okolo 800,-Kč nevyměnila, následná cena práce po ujetí pár set kilometrů tyto náklady téměř vždy převýší. Máme tu zkušenost, že po výměně ložisek a uhlíků se zvětší i rychlost a síla startéru a částečně opotřebovaná volnoběžka toto již nevydrží a v brzké době( pár dní až týdnů) by se zákazník vracel s reklamací a v tomto případě neoprávněnou. A to samozřejmě není v zájmu žádného mechanika ani toho nejotrlejšího. Pro nás je spokojený zákazník vždy důležitý.

Dalším problémem a čím dál častější jsou nekvalitní díly čínské výroby. Sice levné (např. nový startér z číny je levnější něž oprava originálního dílu), ale ani do starého automobilu důrazně nedoporučuji. Opětovná demontáž, čekání na vyřízení reklamace a zpětná montáž zákazníka může stát více.

Opravy alternátorů

Alternátor zásobuje automobil elektrickou energií a proto je potřeba mu věnovat náležitou pozornost. V případě, že nedobíjí tak daleko nedojedete. Po vybití akumulátoru pod určitou mez, dojde k zastavení motoru a následuje nákladný odtah a nepříjemnosti s tím spojené.

Mezi nejčastěji měněné díly patří diodové můstky, regulátory napěít a opotřebitelné díly, jako jsou ložiska, snímací kroužky a v uhlíky. U novějších vozů k tomu patří i volnoběžné řemenice.

V případě opravy u nás, alternátor nejdříve vyzkoušíme na zkušebí stolici. Pak následuje rozebrání, zjištění závady, mytí a čištení, výměna vadných dílů, téměř vždy snímacích kroužků, ložisek a uhlíků. U námi vytipovyných alternátorů doporučujeme vyměnit i diodový můstek a regulátor napětí. A to i v případě, že v době opravy nevykazují závady. Poté je alternátor zkompletován a testován pod zátěží na zkušební stolici.

Opravy elektroniky a elektrické instalace automobilů

Provádíme veškeré auto elektrikářské práce jako jsou opravy osvětlení, zapalování, startování a nabíjení, opravy elektroniky a řídících systémů automobilu, větrání, stěračů, výměna popř. výroba kabelových svazků.

Většina závad pramení z oxidace nebo poškození konektorových spojů, nebo elektrických vodičů. Máme dlouholeté zkušenosti s osobními i nákladními automobily. Časově nejnáročnější bývá vždy nalezení závady. Následná oprava, pak již bývá většinou otázkou chvíle.